Vysoké Tatry - Ubytovanie a Turistika

Vysoké Tatry, ubytovanie a turistika v najkrajšej časti Slovenska. Penzióny, privát, hotely, chaty, chalupy, služby a iné.

www.privat-tatry.com

VYSOKÉ TATRY sú najkrajšou oblasťou cestovného ruchu na Slovensku s ideálnymi podmienkami na vysokohorskú turistiku, horolezectvo, lyžovanie, na rekreáciu a na liečbu niektorých chorôb. Vysoké Tatry sú najvyšším a najsevernejším pohorím v celom 1200km dlhom oblúku Západných Karpát. Majú rozlohu 260km štvorcových. Najvyšším vrchom je Gerlachovský štít, ktorý má výšku 2655 m. n. m. Nachádza sa takmer v strede pohoria. Vysoké Tatry sa vyznačujú vzácnou vysokohorskou flórou a pestrosťou rastlinných spoločenstiev. Prvé správy o horských výpravách, ktoré boli zamerané len na estetické poznávanie, pochádzajú zo 16 storočia. Študenti z Kežmarského lýcea chodili do Tatier na exkurzie spojené so zberom prírodnín. V roku 1615 traja študenti, ktorých viedol Dávid Frolich vystúpili na Kežmarský štít. Je to prvý historicky doložený výstup na tatranský štít. Rozvoju turistiky bránila malá prístupnosť do oblasti Tatier. No, keď sa rozvinula sieť chodníkov a možnosti prístupu do oblasti, výrazne stúpol počet turistov. Ročná návštevnosť po 2. svetovej vojne bola 20 000 osôb, ale v osemdesiatych rokoch to boli už 4 milióny. V súčasnosti sú Vysoké Tatry turisticky jednou z najnavštevovanejších oblastí Slovenska.

Kategórie:

Cestovanie, Turistika
Ubytovanie

Rezervácia ubytovania na Slovensku - široká ponuka hotelov, penziónov, apartmánov, kempingov.
www.travelguide.sk
Informácie o Vysokých Tatrách s popisom najhlavnejších turistických centier, s rôznymi tipmi na výlety a na poznávanie zaujímavostí v regióne, či už historických, sakrálnych alebo technických pamiatok.
www.e-tatry.szm.com
Obec Terchová je významným turistickým centrom Slovenska. Stránka ponúka základné informácie o Terchovej, ako aj tipy na výlety, zoznam atrakcií, zaujímavostí, podujatí konaných počas roka a možnosti turistiky v okolí.
www.terchova.host.sk
Stránka o Paríži, hlavnom meste Francúzska. Turistické informácie, pamiatky a história.
www.xn--par-tma93e.eu
Ubytovanie na Slovensku Uby.sk ponúka priame kontakty na ubytovanie po celkom Slovensku. Chaty, hotely, penzióny a priváty.
www.uby.sk
Ubytovanie v krásnom horskom prostredí.
www.apartmanymojtin.sk
Ubytovanie a poskytovanie prenájmu rekreačných zariadení
www.chatasimi.sk
Tipy na voľný čas
www.kam-cez-vikend.sk
Informačný web o rekreačnej oblasti Ružiná. Nájdete tu informácie o ubytovaní, stravovaní, športoch, turistike, zábave, kultúre a dianí na Ružinej a v jej okolí.
ruzina-info.webnode.sk
autobusová zájazdová doprava, nákladná a stavebná doprava
www.MONET-autodoprava.sk